Tania kopiorama do sitodruku DIY – zestaw do budowy

1 grudnia, 2020 / Nadruki na odzieży, Sitodruk

Jeśli śledzicie nasz kanał na YouTube lub na naszą stronę weszliście w poszukiwaniu projektów DIY związanych z sitodrukiem, to z pewnością kojarzycie naszą instrukcję PDF, w której opisujemy, jak własnoręcznie zbudować kopioramę.

Bardzo się cieszymy, że te projekt okazuje się pomocny i spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Wszystkim Wam serdecznie za zakup, zaufanie i zainteresowanie dziękujemy. To właśnie taki odbiór tych projektów zainspirował nas do pójścia o krok dalej i rozpoczęcia przedsięwzięcia, jakim jest skompletowanie dla Was zestawów elementów do samodzielnego montażu kopioramy do naświetleń. Wiele osób pisało do nas maile z zapytaniami o materiały do budowy i ich dostępność, a także gdzie najlepiej je kupić. Wiemy, że nie każdy ma czas, by poszczególne komponenty samemu kompletować.

Z tego tez powodu postanowiliśmy uruchomić przedsprzedaż tychże zestawów.

Pozwólcie, że teraz powiem kilka słów o samym projekcie.

Kopiorama to urządzenie elektryczne, dzięki któremu prawidłowo, szybko i oszczędnie przygotujecie matryce sitodrukowe. Przy pomocy diod LED UV kopiorama utwardza emulsję, którą pokryte jest sito i w ten sposób przygotowuje dany wzór do druku.

Szanujemy Wasz czas, dlatego postanowiliśmy opracować zestaw, który zawierać będzie wszystkie potrzebne elementy i będzie dostępny od ręki. Nie musicie już kupować poszczególnych elementów w różnych sklepach ani wycinać własnoręcznie części drewnianych. W jednej paczce otrzymacie zarówno elementy korpusu jak i niezbędną elektrykę. Dzięki załączonej do zestawu instrukcji zbudujecie kopioramę w ciągu max 2 dni. Urządzenie jest na tyle proste w budowie, że każdy poradzi sobie z jego montażem.

Przy montażu elementów instalacji elektrycznej zalecamy jednak pomoc wykwalifikowanego elektryka. 

Zestaw jest kompletem elementów niezbędnych do złożenia i korzystania z kopioramy. Nie jest konieczny zakup dodatkowych materiałów czy posiadanie skomplikowanych narzędzi. Wszystko dostajesz w jednej przesyłce od nas – wycięte i dokładnie opisane. Wystarczy złożyć i korzystać!

Przy pomocy naszego zestawu zbudujesz kopioramę, która jest lekka, kompaktowa oraz oszczędna, bo wykorzystuje diody LED UV. Kopiorama umożliwia przygotowanie sit o maksymalnych zewnętrznych wymiarach sita 55 x 65 cm

Kopiorama, posiada docisk w postaci pianki i zaciski do zamykania klapy, jest zbudowana ze sklejki 10 mm. Parametry techniczne: diody LED UV o długości fali 390nm ± 5nm, Kopiorama jest wyposażona w 5m długości taśmy led co odpowiada 300 diodom. Moc diod to 11-14,4 W/metr. Taką kopioramę użytkujemy na co dzień od ponad roku i jesteśmy w stanie uzyskać wzory z halftonami na siatkach np. rzędu 120.

Zawartość zestawu:

 • 5m taśmy LED UV 390nm,
 • transformator 12v 100W
 • 2 przełączniki kołyskowe z podświetleniem,
 • kable, złączki, wkręty, okucia,
 • zamknięcia skrzyniowe do klapy
 • elementy korpusu wykonane ze sklejki 10mm cięte laserowo,
 • pianka służąca do docisku diapozytywu do emulsji,
 • mata z oznaczeniami ułatwiającymi montaż odcinków diod LED,
 • szyba 5mm, szkło typu „float” o dobrej przepuszczalności UV (nieekranowane),
 • taśmy samoprzylepne piankowe do wykończenia,
 • listwa montażowa do diod LED,
 • przewód zasilający z wtyczką,
 • instrukcja montażu.

Naświetlarka jest kompaktowa – zmieści się na średniej wielkości stoliku, dzięki czemu oszczędzicie miejsce w pracowni. Jest również relatywnie lekkie (ok 13kg), co sprawia, że można łatwo zabrać je również na warsztaty wyjazdowe lub po prostu bezproblemowo przenieść w nowe miejsce.

Kopiorama z LED UV to szybkie i wygodne przygotowywanie matryc. Koniec z podwieszaniem żarówek nad sitem w celu wykonania wzoru. Koniec z nieostrymi krawędziami czy stresem związanym z procesem przygotowania sita!

Gotowe urządzenia sprzedawane przez producentów wyposażenia sitodrukarskiego potrafią kosztować 2,5-3,5 tys. PLN lub nawet więcej w przypadku kopioram z pompą próżniową. Nie każda pracownia czy warsztat może sobie pozwolić na taki wydatek. W związku z tym często wykorzystywane są zamienne sposoby przygotowania matryc, niejednokrotnie zawodne lub czasochłonne.

Nasz zestaw możecie zakupić o wiele taniej w tym miejscu.

Urządzenie jest proste w budowie i sprawdzone w działaniu – sami używamy je w codziennej pracy w naszym studio.

A jeśli sami nie potrzebujecie takiego urządzenia, ale znacie kogoś, kto interesuje się sitodrukiem i zamierza taki sprzęt nabyć, koniecznie dajcie mu znać o naszym projekcie!

Do przeczytania za tydzień!